Akcesoria przydatne w salonie fryzjerskim

długowłosa

Mówiąc o wyposażeniu salonu fryzjerskiego zwykle koncentrujemy się na rozwiązaniach tak fundamentalnych, jak fotel albo lustro. Wymagający klient zwraca jednak uwagę również na szczegóły, w tym także na drobne, a przecież wcale nie mniej istotne akcesoria fryzjerskie. W wiele z nich warto zresztą zaopatrzyć się nie tylko po to, aby zrobić wrażenie na klientach, ale przede wszystkim dlatego, że ich obecność ułatwia pracę w salonie.

Akcesoria jednorazowe – nowy wartościowy trend

Choć jednorazowe akcesoria fryzjerskie pojawiają się w salonach od lat, nigdy nie przywiązywano do nich tak dużej wagi, jak ma to miejsce obecnie. Na liście tych, które bezwzględnie należy zamówić, znajdują się przede wszystkim ręczniki papierowe idealne do suszenia włosów oraz pelerynki ochronne, dzięki którym ubranie klienta jest zawsze doskonale zabezpieczone. Nie należy jednak zapominać również o rękawiczkach i czepkach. Obecność każdego z tych rozwiązań ułatwia fryzjerowi pracę. Można ją jednak interpretować również jako sygnał wysyłany do klienta i świadczący o tym, że trafił do profesjonalnego salonu, w którym to jego komfort jest tym, co wysuwa się na pierwszy plan.

Dziś, analizując ofertę hurtowni fryzjerskich, możemy zresztą znaleźć szereg całkiem nowych akcesoriów jednorazowych, które zasługują na uwagę. Tu warto wspomnieć choćby o kołnierzykach fryzjerskich na kark sprawdzających się znakomicie nie tylko podczas ścinania włosów, ale i golenia zarostu. Ciekawymi rozwiązaniami są także podnoszące komfort klienta nakładki ochronne na uszy.

Siatki na włosy i ich zastosowanie

Siatki na włosy dostępne w sklepie internetowym Wojtex kojarzą się przede wszystkim z rozwiązaniami, z których korzysta się w domowym zaciszu. Mają jednak szereg zalet, nie dziwi więc to, że również w salonach fryzjerskich znajduje się dla nich miejsce. Są nieocenione przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na podtrzymaniu wałków, można je przy tym stosować bez względu na to, czy klient liczy na loki w stylu retro, czy też na swobodnie opadające fale będące hitem każdego lata. Siatki do włosów to zresztą przykład wyjątkowego akcesorium w stylu retro sprawiającego, że salon zyskuje specyficzny klimat miejsca, w którym niczego nie odrzuca się bez uzasadnienia. Dziś klienci mają duży szacunek do podmiotów, które skutecznie łączą tradycję i nowoczesność, a siatka jest doskonałym dowodem na to, że właśnie tak dzieje się w naszym salonie.

szczęśliwa kobieta w salonie fryzjerskim

Przyborniki i kufry fryzjerskie w salonie

Na liście akcesoriów do salonu fryzjerskiego, w które warto się zaopatrzyć znajduje się co najmniej kilka takich, które nie tylko są funkcjonalne, ale również świetnie wyglądają. Tak jest choćby w przypadku przyborników i kuferków fryzjerskich. Pracownik salonu może dzięki nim mieć zawsze pod ręką wszystko to, co jest mu niezbędne podczas pracy. Przybornik skupia jednak na sobie spojrzenia także dlatego, że jest lekką, wykonaną z dużą starannością konstrukcją, która może być elementem budowania indywidualnego stylu salonu. Oczywiście, kuferki i przyborniki, które mają do spełnienia także funkcję reprezentacyjną, będą nieco droższe od klasycznych rozwiązań tego typu.